Torba - Ubóstwo może być trendy®

Torba - Ubóstwo może być trendy®

Nowe

W 1181 roku urodził się człowiek, który przewrócił świat do góry nogami. Swoim życiem pokazał, że nie trzeba rozpychać się łokciami by być szczęśliwym. 

Więcej szczegółów

21,99 zł

18,99 zł za 1 szt.

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Extra torby ekologiczne ewangelizuj.pl – jedyne takie na świecie :)

 

Kolor: naturalny

Materiał: bawełna, materiał ekologiczny
Tkanina: bawełna, gram. ok. 140g/m2
Wymiar: ok. 38 x 42 cm
Wykończenie: brzegi obrębione, górne wykończenie podwójne, uchwyty wzmocnione szwem krzyżykowym (zapewnia to długie użytkowanie, nie jest to pierwsza, lepsza „szmatka” )

 

2 wersje:

Długie ucho- długość uchwytu: ok. 80 x 2,5 cm 
Krótkie ucho- długość uchwytu: ok. 40 x 2,5 cm


Opis:
Torba bawełniana to produkt w 100% ekologiczny. Nie jest wybielana chemicznie ani farbowana. Wykonana z bawełny o gramaturze 140g. Chociaż jest wytrzymała i mocna, da się ją łatwo schować do kieszeni. Na torbach proponujemy nadruk farbami ekologicznymi wodnymi.

 

---

Dlaczego warto kupić tę torbę?

-

W 1181 roku urodził się człowiek, który przewrócił świat do góry nogami. Swoim życiem pokazał, że nie trzeba rozpychać się łokciami by być szczęśliwym. Był to Giovanni Bernardone nazywany Biedaczyną z Asyżu (albo po prostu świętym Franciszkiem z Asyżu). Jest on założycielem (lub współzałożycielem) zakonów i zgromadzeń franciszkańskich. Jedne założył prawie bezpośrednio, a drugie „tylko” odwołują się do jego osoby i kapitalnego przeżywania duchowości.

Każdy z zakonów lub zgromadzeń franciszkańskich można przyporządkować do trzech grup, zwanych tradycyjne: I, II i III Zakonem franciszkańskim. Stąd św. Franciszka z Asyżu obdarzono w Kościele katolickim tytułem „założyciela trzech zakonów”. Nie należy rozumieć tu pojęcia „zakon” w sensie ścisłym, ale jako rodzinę zakonów. Przyjmuje się tu następujące kryteria:

I Zakon franciszkański – obejmuje zakony męskie, które przyjęły regułę św. Franciszka zatwierdzoną przez papieża Honoriusza III w 1223.

II Zakon franciszkański – obejmuje zakony żeńskie, żyjące wg reguły św. Klary, zatwierdzonej przez papieża Innocentego IV w 1253 r., bądź reguły papieża Urbana IV (1263). Klasztory II Zakonu znajdują się pod opieką jednego z zakonów I Zakonu franciszkańskiego.

III Zakon franciszkański – obejmuje zakony i zgromadzenia męskie oraz żeńskie jak i Franciszkański Zakon Świeckich. Brak jednej wspólnej reguły. Za taką uchodził prawdopodobnie „List do wiernych” św. Franciszka, będący luźnym zbiorem wskazań odnośnie prowadzenia gorliwego życia religijnego. Kryterium przynależności danego instytutu życia konsekrowanego do III Zakonu jest jego afiliacja. Klasztory III Zakonu czy grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich znajdują się pod opieką jednego z zakonów I Zakonu franciszkańskiego.

Czytaj więcej w źródle: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakony_i_zgromadzenia_franciszka%C5%84skie

Przedstawione powyżej, szerokie oddziaływanie św. Franciszka jest konkretnym dowodem na to, że ubóstwo może być TRENDY. Jeśli Ty także „czujesz coś” do duchowości franciszkańskiej kup tę torbę i powiedz o tym światu :)

Szczególnie polecana dla Ojców Franciszków, Sióstr Franciszkanek no i oczywiście, dla ich duszpasterstw. Warto pokazać się z taką torbą na organizowanych przez Franciszkanów Spotkaniach:

Spotkanie Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem : http://www.golgotamlodych.pl/

Spotkanie Wołczyn organizowane przez Kapucynów: http://www.wolczyn.kapucyni.pl/

redakcja@ewangelizuj.pl

Opinie

Napisz opinię

Torba - Ubóstwo może być trendy®

Torba - Ubóstwo może być trendy®

W 1181 roku urodził się człowiek, który przewrócił świat do góry nogami. Swoim życiem pokazał, że nie trzeba rozpychać się łokciami by być szczęśliwym. 

Napisz opinię